flaga z godlem rzeczypospolitej polskiej   flaga-unii-europejskiej   Multi Sport

 

Menu

      logo-szkoly-ok

HomeOgłoszeniaOtwarcie "Zielonej Pracowni"

Otwarcie "Zielonej Pracowni"

Wtorek 06.11.2018 r. był dla naszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego dniem szczególnym, gdyż mogliśmy dokonać uroczystego otwarcia „Zielonej Pracowni”. Pod tą piękną nazwą kryje się modernizacja dawnej pracowni przyrodniczej, która została przeprowadzona dzięki stworzeniu projektu z programu „Ekośrodowisko – dotknąć natury”, zorganizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

     

Spośród stu pięćdziesięciu trzech szkół, w tym czterdziestu trzech w województwie śląskim, a tylko dwóch w powiecie cieszyńskim, to właśnie pomysł opracowany przez nauczycieli naszego zespołu: dyrektor Grażynę Staniek,  Elżbietę König, Magdalenę Pilch i Sebastiana Poloka – został wyróżniony i nagrodzony. Na realizację projektu szkoła otrzymała  37. 482,83 złotych, dzięki czemu udało się gruntownie wyremontować i wyposażyć pomieszczenie, które stało się piękną, zieloną pracownią. Sala ta zachwyca ciekawymi fototapetami, przedstawiającymi krajobrazy Malinki oraz stolikami i krzesłami o ergonomicznym kształcie (oczywiście w kolorze zielonym). Wyposażona jest w nowoczesny sprzęt: tablicę multimedialną, mikroskopy, wizualizer, gry edukacyjne i wiele innych pomocy dydaktycznych. Umożliwią one prowadzenie ciekawych zajęć lekcyjnych, organizowanie zajęć dodatkowych oraz przygotowanie spotkań pozalekcyjnych z zastosowaniem nowatorskich metod pracy  z zakresu nauk przyrodniczych i ochrony środowiska. Okazję, by to wszystko zobaczyć i wziąć udział w krótkich zajęciach mili dostojni goście, którzy wzięli udział w otwarciu Pracowni: Burmistrz Miasta Wisła pan Tomasz Bujok, zastępca dyrektora RZGW w Gliwicach Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody polskie” pani Maria Wisińska-Kurz, Wizytator Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegatura w Bielsku Białej pani Ewa Ochwat, zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Wisła – pan Andrzej Klimek, Kierownik Laboratorium Badania Wody Wodociągów Ziemi Cieszyńskiej pani Marzena Ekiert,  sekretarz Miasta Wisła pan Sylwester Foltyn, dyrektor MZEAS w Wiśle pani Barbara Szalbot, Przewodniczący Komisji Oświaty, Zdrowia i Spraw Socjalnych przy Radzie Miasta Wisła pani Alicja Pilch oraz członkowie tej Komisji: pani Barbara Kędzior i pan Stanisław Cieślar, Dyrektorki Wiślańskich Placówek Oświatowych Panie: Gabriela Polok-Otawa, Joanna Sobczyk, Elżbieta Szajtauer, Barbara Stefańska. Przewodnicząca Rady Rodziców naszej szkoły pani Anna Cieślar.

   

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości przez panią dyrektor Grażynę Staniek, która opowiadała o realizacji projektu i możliwościach, jakie stwarza naszej szkole "Zielona Pracownia". Następnie głos zabrali zaproszeni goście, po czym uczniowie naszej szkoły przedstawili humorystyczne scenki związane z przyrodą oraz zaprezentowali przygotowane specjalnie na tę okazję piosenki i wiersze. Po występach goście i uczniowie zostali zaproszeni do udziału w krótkich zajęciach w nowej pracowni, które były prowadzone na różnych stanowiskach tematycznych przez Magdalenę Pilch (zajęcia przyrodnicze nt. wody), Ewę Lazar (zajęcia mikrobiologiczne), Piotra Kudzię (zajęcia geograficzne nt. geologii) i Sebastiana Poloka (zajęcia z fizyki dotyczące czystości powietrza i odnawialnych źródeł energii). Uroczystość zakończył poczęstunek przygotowany przez pracowników naszej placówki.  

Poniżej fotorelacja.

Go to top